• Σπάρτακος – Λαδοχώρι 0-5

696 προβολές
  • Μπήκε εξάδα με “πεντάρα” ο ΠΑΣ.

Με τον καλύτερο τρόπο εκμεταλλεύτηκε το  Λαδοχώρι την ήττα της Δόξας Γαρδικίου αφού επικράτησε  με 5-0 εκτός έδρας του Σπάρτακου. Η νίκη αυτή φέρνει τους “μπλε”, δυο αγωνιστικές πριν το φινάλε, στην 6η θέση με 23 βαθμούς και θέλει ένα βαθμό την τελευταία αγωνιστική για να κλειδώσει την συμμετοχή του στα playoff.
    Στο 22΄ο Αγγελος Νικολάου με σουτ σε κενή εστία άνοιξε το σκορ (0-1) για τους φιλοξενούμενους. Στο 40΄ο Βαγγελής κέρδισε πέναλτι και μετέτρεψε σε γκολ ο Ανδρέας Χαρίσης γράφοντας το 0-2 (σκορ ημιχρόνου).
    Στην επανάληψη την σκυτάλη στο σκοράρισμα πήρε ο πρώτος σκόρερ της ομάδας Γιώργος Βαγγελής   πετυχαίνοντας δυο γκολ ενώ δίχτυα βρήκε και ο Δημήτρης Λώλης για πρώτη φορά φέτος διαμορφώνοντας το τελικό 0-5.
    Σπάρτακος Γραικοχωρίου: Τσαούσης, Κολιούσης, Γιούργας, Νικολάου, Καλύνης, Καζάκος, Μπακιρτζίδης, Τάτσης, Αναστασιάδης, Χρήστου, Κύρκος.
    ΠΑΣ Λαδοχωρίου: Χαλκής, Ομέρι, Λώλος, Χαντζάρας, Λώλης Δ., Παργανάς, Βαγγελής, Λιάμπης, Νικολάου, Χαρίσης Τσούπης Στεφ.
    Αγωνίστηκαν και οι: Φλούδας, Μπέζας, Μπίκας και Καζάκος.