Σπάρτακος – Μαζαρακιά 3-1

Την πρώτη του νίκη του στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Σπάρτακος

Το σκορ άνοιξε νωρίς με τους γηπεδούχους να κερδίζουν πέναλτι το οποίο εκτέλεσε εύστοχα ο Παναγιώτης Ιωάννου. Δυο λεπτά αργότερα ο διαιτητής Τσιάκος έδειξε την άσπρη βούλα για δεύτερη φορά όμως για του φιλοξενούμενους οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν την ευκαιρία να έφεραν το παιχνίδι στα ίσα (1-1) με τον Αντώνη Παππά στο 16΄.
Στο 36΄ο Κώνστας έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στην ομάδα του Γραικοχωρίου για τα έρθει ο Παναγιώτης Ιωάννου στις καθυστερήσεις να διαμορφώσει το τελικό 3-1 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.
Στο 67΄ ο Σπάρτακος έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Άρη Βενέτη για θέατρο με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται έντονα στην απόφαση αυτή.

Σπάρτακος Γραικοχωρίου (Κολιούσης Κ.): Σπυριδώνου, Μπακιρτζίδης, Χρήστου, Βενέτης, Τσαλούκας, Κώνστας, Δέλλας, Ζήγος, Γόγολος (69΄Κολιούσης), Ιωάννου, Τσώτος (85΄Νικολάου).
ΑΟ Μαζαρακιά (Βασιλάκης Α.): Λώλος, Μπράγκας (70΄Γκαμπρέλας), Παππάς, Μάστορας, Λάμπρου, Λώλας, Τιφτικίδης, Χαλκής (22΄Μπάλλας Σ.), Γεωργίου, Μπάλλας Α., Τζάνης.