Σπάρτακος – Πλαταριά 0-3

Μετά από τέσσερις αγώνες χωρίς νίκη η Πλαταριά πήρε το πρώτο της τρίποντο και μάλιστα εκτός έδρας.

Η ομάδα του Γκολφινόπουλου επικράτησε στο γήπεδο της Νέας Σελεύκειας με 3-0. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν από το πρώτο ημίχρονο για να ανοίξουν το σκορ αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Ο Σπάρτακος κράτησε το μηδέν και προσπάθησε να απειλήσει στην αρχή της επανάληψης αλλά μέχρι εκεί γιατί μετά το 60΄ο Άγγελος Ρίζος “καθάρισε” την υπόθεση νίκη σημειώνοντας χατ-τρικ για τον ΑΟΠ.

Το σκορ άνοιξε στο 60΄όταν ο Βάιος Μπιστιώλης εκτέλεσε φάουλ και ο Ρίζος με κεφάλια έγραψε το 0-1. Πέντε λεπτά αργότερα ο Ρίζος με πλασέ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-2 και στο 80΄σε πενάλτι που κέρδισε ο Θεοδώρου και εκτέλεσε ο Ρίζος διαμορφώθηκε το τελικό 0-3.

Σπάρτακος Γραικοχωρίου (Κολιούσης): Σπυριδώνου, Τσαλούκας, Τάτσης, Παπαρούνας, Γόγολος, Γεωργόπουλος, Μπακιρτζίδης, Ζήγος, Βενέτης, Βασιλείου, Χρήστου.