Στην παράταση το Λαδοχώρι, 2-1 την Πέρδικα

Χρειάστηκαν 120 λεπτά αγώνα για να υπάρξει νικητής, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν τελικά με 2-1 και να παίρνουν το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Θεσπρωτίας.

Ενενηντάλεπτο και παράταση παρουσίασαν έντονο ενδιαφέρον, με το παιχνίδι να είναι αμφίρροπο και να προσφέρει αρκετές συγκινήσεις στους φίλους των δύο ομάδων που το παρακολούθησαν.

Το Λαδοχωρι αιφνιδίασε  στο γήπεδο της Μαζαρακιάς την ομάδα του Άρη καθως στο 10ο λεπτό άνοιξε το σκορ (0-1) με τον Χρήστο Μπίκα.  Όμως οι τυπικά γηπεδουχοι της Πέρδικας, απάντησαν τρία λεπτά πριν το 90′, ισοφαρίζοντας σε 1-1 με τον Φίλιππο Γιαννούλη, να βρίσκει δίχτυα και να στέλνει το ματς στην Παράταση.

Λυτρωτής για το Λαδοχωρι, ο Ορέστης Λώλος ο οποίος σκόραρε στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, δίνοντας στην ομάδα του, την νίκη-πρόκριση στους “4” του κυπέλλου .