Στίβος: Η κεντρική προκήρυξη των διασυλλογικών αγώνων Α/Γ

187 προβολές

Το Σαββατοκύριακο 18 και 19 Ιουλίου θα διεξαχθούν οι Διασυλλογικοί Αγώνες…

…Ανδρών και Γυναικών, σε 20 Ομίλους σε ολόκληρη τη χώρα, σύμφωνα με τους όρους της Προκήρυξης που κατάρτισε η Ομοσπονδία και η οποία είναι προσαρμοσμένη στο εγκεκριμένο από την ΓΓΑ Υγειονομικό Πρωτόκολλο.

Η ημερομηνία διεξαγωγής των αγώνων είναι δυνατόν να τροποποιηθεί σε ένα όμιλο, λόγω ειδικών τοπικών αγωνιστικών συνθηκών, με την απαραίτητη προϋπόθεση ότι η καταλυτική ημερομηνία διεξαγωγής τους θα είναι μέχρι 19 Ιουλίου. 

Εάν υπάρξουν έγγραφα αιτήματα από Ε.Α.Σ. για αλλαγή ημερομηνίας διεξαγωγής των αγώνων ενός ομίλου λόγω ειδικών συνθηκών (διαθεσιμότητα σταδίων, Φ.Φ., ακτοπλοϊκά δρομολόγια κ.λ.π), αυτά θα εξετάζονται κατά περίπτωση  από τον Σ.Ε.Γ.Α.Σ.

Στους αγώνες μπορούν να συμμετάσχουν αθλήτριες και αθλητές της κατηγορίας Ανδρών-Γυναικών που έχουν γεννηθεί το 1997 και μεγαλύτεροι-ες, της κατηγορίας Κ23 (1998-2000), Κ20 (2001-2002) και Κ18 (2003-2004).

Οι αγώνες θα διεξαχθούν σε 20 ομίλους, σύμφωνα με τον παρακάτω πίνακα, στον οποίο αναφέρονται και οι πόλεις διεξαγωγής των αγώνων.

ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟΙ  ΑΓΩΝΕΣ  ΑΝΔΡΩΝ – ΓΥΝΑΙΚΩΝ  /  ΟΜΙΛΟΙ
2019 – 11 ΟΜΙΛΟΙ                            2020 – 20 ΟΜΙΛΟΙ
Α/Α ΕΑΣ ΠΕΡΙΟΧΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ  ΠΟΛΗ
1 ΑΝΑΤΟΛ ΜΑΚ – ΘΡΑ ΑΝ ΜΑΚ-ΘΡΑΚΗ 18-19/7/2020 ΔΡΑΜΑ
2 ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝ ΚΕΝΤΡ ΜΑΚΕΔ 18-19/7/2020 ΚΑΤΕΡΙΝΗ
3 ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΟΚΗΣ ΘΕΣΝΙΚΗΣ 18-19/7/2020 ΚΑΥΤΑΝΖΟΓΛΕΙΟ
4 ΗΠΕΙΡΟΥ ΗΠΕΙΡΟΣ 18-19/7/2020 ΓΙΑΝΝΕΝΑ
5 ΔΥΤ. ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΔΥΤ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ 18-19/7/2020 ΑΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ
6 ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ 18-19/7/2020 ΛΑΡΙΣΑ
7 ΒΟΡ. ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ ΒΟΡ. ΠΕΛΟΠΟΝ 18-19/7/2020 ΠΑΤΡΑ
8 ΠΕΡ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΥ ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟ 18-19/7/2020 ΤΡΙΠΟΛΗ
9 ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΝ. ΑΤΤΙΚΗ 17-18/7/2020 ΑΓ ΚΟΣΜΑΣ
10 ΑΝ ΣΤΕΡ-ΕΥΒ/ΠΡ ΑΘΗΝΑ ΧΑΛΚΙΔΑ/ΑΘΗΝΑ 18-19/7/2020 ΧΑΛΚΙΔΑ
11 ΠΕΙΡΑΙΑ/ΔΥΤ ΑΤΤΙΚΗΣ ΠΕΙΡΑΙΑ-ΔΥΤ ΑΤΤ 18-19/7/2020 ΑΓ ΚΟΣΜΑΣ
12 ΚΡΗΤΗΣ ΗΡΑΚΛ-ΛΑΣΙΘΙ 18-19/7/2020 ΗΡΑΚΛΕΙΟ
13 ΚΡΗΤΗΣ ΧΑΝΙΑ-ΡΕΘΥΜΝ 18-19/7/2020 ΧΑΝΙΑ
14 ΚΥΚΛΑΔΩΝ ΜΥΚ-ΣΥΡ-ΤΗΝ-ΑΝΔ-ΜΗΛ 28/6/2020 ΜΥΚΟΝΟΣ
15 ΚΥΚΛΑΔΩΝ ΝΑΞ-ΠΑΡ-ΣΑΝΤ 28/6/2020 ΝΑΞΟΣ
16 ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ 18-19/7/2020 ΡΟΔΟΣ
17 ΔΩΔΕΚΑΝΝΗΣΟΥ ΚΩΣ-ΛΕΡΟΣ-   ΠΑΤΜΟΣ-ΚΑΛΥΜΝΟΣ 16-17/7/2020 ΚΩΣ
18 ΧΙΟΥ ΣΑΜΟΥ ΧΙΟΣ-ΣΑΜ-ΙΚΑΡ 18-19/7/2020 ΧΙΟΣ
19 ΛΕΣΒΟΥ ΛΕΣΒΟΣ 28/6/2020 ΜΥΤΙΛΗΝΗ
20 ΛΕΣΒΟΥ ΛΗΜΝΟΣ 29/6/2020 ΜΥΡΙΝΑ

Περισσότερες πληροφορίες για την προκήρυξη δείτε εδώ.

Πηγή: Sportime

Print Friendly, PDF & Email