• Στο 3-3 έμειναν Ποσειδώνας και Σπάρτακος

963 προβολές
  • Ισόπαλοι αναδείχθηκαν Ποσειδώνας Ηγουμενίτσας και Σπάρτακος Γραικοχωρίου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 0-1 σκορ με γκολ του Ζήγου στο 12΄, με τον Ποσειδώνα να απαντάει με τον Ντόκο στο 22΄. Οι ποδοσφαιριστές του Σπάρτακου πήραν εκ νέου το προβάδισμα ξανά με τον Ζήγο (1-2) στο 30΄ και ο Παπαδόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3 πέντε λεπτά πριν την ανάπαυλα του ημιχρόνου.
    Στην επανάληψη οι παίκτες του Φιλίππου Τσώνη μπήκαν μεταμορφωμένοι στον αγωνιστικό χώρο και με δυο γκολ του νεαρού Πουρίκη μέσα σε 15 λεπτά ισοφάρισαν σε 3-3 στο 65΄. Στα υπόλοιπα 25 λεπτά καμία από τις δυο ομάδες δεν κατάφερε να σκοράρει με το 3-3 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Ποσειδώνας Ηγουμενίτσας (Τσώνης Φ,): Ρίζος, Δόσης, Ντούμας, Χρήστου, Γιοβάνης (46΄Παρούσης), Μπέζας, Λιώλης, Τζώρτζης, Ντόκος, Αντωνίου, Πουρίκης.
    Σπάρτακος Γραικοχωρίου (Τσούτσουρας Μ.): Σπυριδώνου, Αλιζιότι (46΄Κολιούσης), Τάτσης, Κατσαρός, Μάνος, Παπαδόπουλος, Ζήγος, Τσαλούκας (20΄Πρεντί), Μάρκου, Ιωάννου, Στέρτσος.