• Στο 92′ με ανατροπή το Μαργαρίτι

673 προβολές

Έγινε… θύελλα στο τέλος ο Άρης!

Σε ένα παιχνίδι ακατάλληλο για καρδιακούς, ο Άρης Μαργαριτίου απέδρασε από το Γαρδίκι με το διπλό, χάρις σε γκολ που σημείωσε στο 92΄, επικρατώντας με 3-4 της Θύελλας Γκρίκας/Ψάκας.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε με τους καλύτερους οιωνούς για τους γηπεδούχους οι οποίοι πήραν κεφάλι στο σκορ από το 3ο λεπτό με τον Μπέλλο, ενώ ο Γιάννης Ρεντζεπέρης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 30΄έκανε το 2-0.
    Στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι μείωσαν το σκορ (2-1) πριν την ανάπαυλα με τον Βαbi Erando να μετατρέπει σε γκολ το πέναλτι που καταλόγισε αυτή την φορά για τους φιλοξενούμενους ο διαιτητής Στεφάνου στο 40΄.
    Στο β΄ μέρος και πιο συγκεκριμένα στο τελευταίο τέταρτο το ματς απόκτησε άγρια ομορφιά. καθώς οι κιτρινόμαυροι έφεραν το παιχνίδι εκ νέου στα ίσια με τέρμα του Σπύρου Βασιλείου (2-2). Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Παππά πήραν το προβάδισμα στο 80΄με σκόρερ ξανά τον Ρεντζεπέρη.
    Οι φιλοξενούμενοι όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη… Ισοφάρισαν (3-3) δυο λεπτά πριν τα 90, με τον Σπύρο Βασιλείου και έκαναν την ολική ανατροπή στο 92΄με δράστη τον πολύπειρο Γιώργο Χριστοδούλου.
    Η ομάδα της Θύελλας για τρίτο σερί παιχνίδι στο πρωτάθλημα δεν κατάφερε να πάρει βαθμό σε αντίθεση με το Μαργαρίτι που δείχνει σιγά σιγά να ανασκάπτει μετά τις πρώτες τρεις αγωνιστικές και να συγκεντρώνει 4 βαθμούς στα δυο τελευταία ματς.

Οι συνθέσεις των ομάδων:
    Θύελλα Γρίκας/Ψάκας (Παππάς): Σπύρου, Παργανάς, Σιώχος, Κάλλος, Μουσελίμης Χ., Τσιάκος, Γκάτζιας, Μπέλλος, Τσουμέτης, Ντάνης (Μπάτσης Π.), Ρεντζεπέρης.
    Άρης Μαργαριτίου (Βασιλάκης): Καρδάνης, Κυριάκης Α., Γιαννέλος, Βασιλείου Σ., Μπαράτσας, Χριστοδούλου, Εράντο, Κυριάκης Χ., Βασιλόπουλος (65΄Χάϊδος (93΄ Κουνής?)), Χαλκής (82΄ Τσούπης), Μπαρκαμπάς (46΄Κούφαλης).