• Στο ρελαντί το Λαδοχώρι

56 προβολές

Σε απογευματινό περίπατο για τον ΠΑΣ Λαδοχωρίου εξελίχθηκε το παιχνίδι με τον Ποσειδώνα Ηγουμενίτσας…

…καθώς οι γηπεδούχοι επικράτησαν εύκολα με 6-0.

Το σκορ άνοιξε στο 15′ ο Ηλίας Φλούδας με τον Τσώνη πέντε λεπτά αργότερα να διπλασιάζει τα τέρματα του ΠΑΣ (2-0). ο Δημήτρης Λώλης έδωσε προβάδισμα τριών  γκολ στους γηπεδούχους στο 35. Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 50΄ο Δερέκας  βρήκε δίχτυα και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-0. Στην συνεχεία ο Φλούδας με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έγραψε το 5-0, για να έρθει ο νεαρός Νούσης και στην πρώτη επαφή με την μπάλα (μπήκε αλλαγή πριν ένα λεπτό) στο  75΄να διαμορφώσει το τελικό 6-0.

ΠΑΣ ΛΑΔΟΧΩΡΙΟΥ: Παπατσάτσης, Φλούδας, Ομέρι, Δερέκας (66′ Τσίγγος),  Λώλης Δ., Παργανάς, Μπίκας, Μπέζας (50′ Χαντζάρας), Τσώνης, Λώλης Ν., Ράπτης.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΗΓΟΥΜΕΝΙΤΣΑΣ: Ρίζος, Δόσης, Χρήστου, Γόγολος, Τζώρτζης, Κώστας, Ντούμας (46′ Μπέζας Α.) Βενέτης, Πουρίκης, Αντωνίου (60’Τσιώτης)  Βέρμπης.

Δυσκολεύτηκε αλλά πήρε το 9ο του τρίποντο στο πρωτάθλημα ο…