Συνέχισε αήττητος ο Αστέρας [Pics+vid]

3η διαδοχική νίκη για τους κυανόλευκους.

Η ομάδα του Παραποτάμου επικράτησε στην έδρα της το Σάββατο του Σουλίου Παραμυθιάς με σκορ 5-1.

Οι κυανόλευκοι άνοιξαν το σκορ στο 8΄με απ’ ευθείας εκτέλεση κόρνερ του Τάσου Αναστασίου.

Στο 23΄ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος Γιάννης Γκόλιας, ευστόχησε απο την άσπρη βούλα πετυχαίνοντας το 2-0 που ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα της Παραμυθιάς βρήκε το γκολ στο 60΄ με τον Δ. Τσαρκοβίτσα, για να μπει ξανά στο παιχνίδι αλλά οι γηπεδούχοι αντέδρασαν. Επτά λεπτά αργότερα ο Θανάσης Πασχάλης σημείωσε με πλασέ το 3-1 και ο Στέφανος Χατζηπέτρος στο 73΄ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1.
Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε με πλασέ στις καθυστερήσεις ο Άγγελος Λιώνης.
Αστέρας Παραποτάμου (Γιάκης): Γαλάνης, Μπάρκας, Κύργιος, Γκόλιας (58΄ Γαλάνης), Χατζηπέτρος, Αναστασίου (72΄ Ντίτορας), Πανταζής, Σταυρίδης, Δημητρίου (89΄ Τσιρώνης), Λιώνης, Πασχάλης (89΄ Φουκας).
Σούλι Παραμυθιάς (Παππάς): Μπόλωσης, Γκούγιας (83΄Αντωνόπουλος), Σιωζης, Μήτος Κώστης Α. (83΄Μπάτσης Θ.), Τσαρκοβίτσας Χ., Παππάς, Νόνας, Τζίμας, Μίνης, Μήτος Κώτσης Ι. (35΄Τσαρκοβίτσας Δ.), Χαντζάρας.