• Σύβοτα – Μαυρούδι 2-1

1084 προβολές
  • Μεγάλη νίκη τα Σύβοτα στην πρεμιέρα με 2-1  επί της Α.Ε.Μ.

Η έκπληξη της αγωνιστικής έγινε στην Πέρδικα καθώς τα Σύβοτα που τερμάτισαν στην τελευταία θέση της κανονικής διάρκειας χωρίς νίκη την πέτυχαν χθες απέναντι στο Μαυρούδι με 2-1.
    Σκόρερ για τους γηπεδούχους ήταν οι νεαποκτηθέντες Αντώνης Λαχανίδης και Μητροπάνος Πηγής.
    Στο 55΄ο Λαχανίδης με πλάσε ύστερα από ασίστ του Ντέτσικα έγραψε το 1-0. Στο 78΄το Μαυρούδι ισοφάρισε προσωρινά με τον Στέφανο Μηνά. Το τελικό 2-1 διαμόρφωσε ο Πηγής με σουτ πέντε λεπτά πριν το τελικό σφύριγμα του διαιτητή Καψάλη.
    Η Α.Ε.Μ. κέρδισε πέναλτι στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, ο Αχιλλέας Παπαθανασίου ανέλαβε την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών χωρίς όμως έστειλε την μπάλα άουτ.
    Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο σκόρερ των φιλοξενούμενων Στέφανος Μηνάς.

Σύβοτα: Γουρνάρης, Κόχυλας (65΄Μπέζας), Ντέτσικας, Βαγγελής Ν., Κάτσης, Νάνης, Ασημάκης, Λαχανίδης (68΄Χριστοφοράτος), Πηγής, Τσάτσης (91΄Γκοργκόλης), Ζώης (90΄Χρήστου).
    Μαυρούδι: Βένος, Μέλλος, Γκιούνος, Μπίκας, Μηνάς Α., Παπαθανασίου, Καφτάνης, Πιτούλης, Δαλλάς (λ.τ. 65΄Μήνας Στ.), Κωνσταντίνου, Σπυρίδης (70΄Βασιλειάδης).