• Θεσπρωτός – Ολυμπιακός Βόλου 1-2

930 προβολές
  • Αντίο με ήττα στο φετινό πρωτάθλημα είπε ο Θεσπρωτός.

Ο Ολυμπιακός Βόλου, σε ένα αδιάφορο βαθμολογικά ματς, για την 30η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής, επικράτησε με 1-2.Φωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και προηγήθηκαν με δύο τέρματα.Φωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.Στο 36΄ ο Αναστασίου, με κοντινό σουτ, έπειτα από ακόκρουση του Παππά σε κεφαλιά του Κέρι, έκανε το 0-1. Λίγο νωρίτερα, στο 20ο λεπτό, ο Σκανδάλης σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Παππά, με σουτ έξω από την περιοχή.Φωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.Στο 67΄ ο Κέρι, μετά από στρώσιμο του Φλίγκου, σημάδεψε σωστά με συρτό σουτ, για το δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού. Ο Θεσπρωτός δεν το έβαλε κάτω, φτάνοντας πολύ κοντά, τουλάχιστον στο να ισοφαρίσει.Φωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.Αρχικά στο 82΄ ο Ντόκος πέτυχε ένα από τα ωραιότερα γκολ της χρονιάς, με μονοκόμματο σουτ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Σουκιά.Φωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.Στο 86΄ο Σουκιάς εκτέλσε φάουλ και ο Μπίκας σκόραρε για το 2-2, όμως το γκολ ουδέποτε μέτρησε, αφού έπειτα από τις διαμαρτυρίες των βολιωτών για χέρι του σκορερ, ο Μπίκας παραδέχθηκε την αντικανονικότητα του γκολ.
    ΘΕΣΠΡΩΤΟΣ: Παππάς, Ηλίας, Λαγός, Νόνης, Πάνος, Πέντσας (73′ Κωστάκης), Μέμος (64′ Ντόκος), Μπίκας, Μπλέτσας (64′ Γιάκος), Βιτώρος, ΣουκιάςΦωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.
    ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Μπουργάνης, Α. Κόκας, Ντόικιτς, Στουρνάρας, Παπαϊωάννου, Ευθυμιάδης (87′ Πατσής), Σκανδάλης, Αναστασίου, Φλίγκος (78′ Σπηλιώτης), Κέρι, Δ. ΚόκαςΦωτογραφία του χρήστη thesprotiaball.gr.