• Θεσπρωτός – Βέροια 3-2 | Το φιλμ του αγώνα

126 προβολές
  • Μεγάλη νίκη σημείωσε σήμερα ο Θεσπρωτός στο Στάδιο Ηγουμενίτσας απέναντι στη Βέροια.

Οι “κιτρινόμαυροι” αν και αιφνιδιάστηκαν απο το γκολ του Λουκίνα μόλις στο 2ο λεπτό  ανέτρεψαν άμεσα την εις βάρος τους κατάσταση και στο 12΄πήραν το προβάδισμα με 2-1.
    Αρχικά ο Σαραντίδης ισοφάρισε σε 1-1 στο 10΄για να έρθει ο Πατσέκο με μακρινό σουτ δυο λεπτά μετά να κάνει την ανατροπή. Στην επανάληψη ο Ραμίρεζ με μια εκπληκτική εκτέλεση φάουλ στο 56΄έδωσε αέρα δυο τερμάτων στο Θεσπρώτο. Οι φιλοξενούμενοι αν και δημιούργησαν ευκαιρίες το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν το σκορ στο 92΄με τον Πασά.

Στα αξιοσημείωτα είναι ότι η Βέροια πριν την αναμέτρηση με τον Θεσπρωτό είχε δεχθεί μόλις 2 γκολ και σήμερα δέχθηκε 3.

Φάσεις και γκολ:

2΄ΓΚΟΛ 0-1: Ο Λουκίνας από πλάγια θέση έπιασε ένα σουτ και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
    10΄ ΓΚΟΛ 1-1: Σέντρα του Κωνσταντακόπουλου και ο Σαραντίδης από το σημείο του πέναλτι πλασάρει εύστοχα τον Βελλίδη γράφοντας το 1-1.
    12΄ ΓΚΟΛ 2-1: Ο  Θεσπρωτός κάνει την ανατροπή μέσα σε δύο λεπτά με μακρινό σουτ του Πατσέκο.

16΄ Σουτ του Πόζογλου, φεύγει άουτ η μπάλα.
    20΄ Κεφαλιά του Λουκίνα έδιωξε σε κόρνερ ο Κίναλης.
    27΄Κεφαλιά του Σαραντίδη απομάκρυνε ο Μαραγκός.
    28΄ Πλασέ του Λουκίνα, απέκρουσε σωτήρια ο Κίναλής.
    45+2΄Σουτ του Μπλέτσα απέκρουσε ξανά  ο Κίναλης
    49΄ Σουτ ο Καραγιάννης μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Θεσπρωτού.
    56΄ ΓΚΟΛ 3-1: Εκπληκτικό γκολ από τον Ραμίρεζ με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
    58΄ Προβολή του Πόζογλου μπλόκαρε ο Κίναλης.
    67΄ Τετ-α-τετ Ο Πασάς αλλά το σουτ που πραγματοποίησε πέρασε άουτ.
    71΄ Σουτ του Πασά έδιωξε σε κόρνερ ο Κινάλης.
    79΄Σουτ του Καραγιάννη άουτ η μπάλα.
    90’+2 ΓΚΟΛ: 3-2 Μειώνει η ΒΕΡΟΙΑ με τον Πασά.
    90΄+3 ο Πασάς από το ύψος της μικρής περιοχής πλάσαρε αλλά ο Κίναλης απέκρουσε σωτήρια.

Συνθέσεις:
    Θεσπρωτός (Ρότσα): Κίναλης, Ζούρκος, Κοντοές, Κωνσταντακόπουλος, Γκρανσιέρ, Κωνσταντίνου, Ραμίρεζ (89΄ Γώγος Γ.), Μπίκας (89΄ Καζβιρόπουλος), Γώγος Τ., Πατσέκο (65΄Σταυρίδης), Σαραντίδης (79΄ Πέντσας)
    Βέροια (Δερμιτζάκης): Βελλίδης, Μπουκουβάλας, Παπαχρήστος (63′ Μούχαλης), Σκόνδρας, Μαραγκός, Βεργώνης (81΄ Τζιοβάνι), Οικονόμου (44΄ Μπλέτσας), Καραγιάννης, Πασάς, Πόζουγλου (81΄ Σιμόνι), Λουκίνας.