• Θύελλα – Ατρόμητος 1-2

802 προβολές
  • Επεισοδιακό ματς έγινε την Κυριακή στο Γήπεδο Καρβουναρίου.

Τέσσερις φόρες έβγαλε από το τσεπάκι του την κόκκινη κάρτα ο διαιτητής της αναμέτρησης Κώστας Μπαλατσούκας ο οποίος απέβαλε τους: Βασίλη Φερεντίνο  (στο 55΄), Δημήτρη Τσώτο (στο 60΄) από την ομάδα της Σαγιάδας και Δημήτρη Αθανασίου (στο 61΄), Παναγιώτη Μπάτση από την Θύελλα. Ενώ υπήρξε και πεντάλεπτη διακοπή του αγώνα καθώς μπήκαν φιλάθλου του Ατρόμητου διαμαρτυρώμενοι στον αγωνιστικό χώρο όπως αναφέρει ο διαιτητής στο φύλλο αγώνα.
    Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τον Άγγελο Λιώνη και στο 82΄ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων. Η Θύελλα μείωσε στις καθυστερήσεις σε 1-2 με τον Δημήτρη Καλιαμούρη.

Θύελλα Γρίκας/Ψάκας: Κώτσης, Τσιάκος, Παπαδήμας,Μουσελίμης Λ., Αθανασίου, Μουσελίμης Χ., Τσίγγος, Παργανάς, Γώγος, Μπάτσης, Ρεντζεπέρης.
    Ατρόμητος Σαγιάδας: Ουσταμουράτογλου, Μήτρου, Παύλου,Βαλάκος,Λιώνης, Παπανικολάου, Φερεντίνος Β., Τσανάκας, Αλέξης, Ιωακειμίδης, Τσώτος.