• Θύελλα Γκρίκας/Ψάκας – Ατρόμητος Σαγιάδας 2-1

1379 προβολές
  • Νίκη που την βάζει στο “παιχνίδι” της ανόδου πανηγύρισε το 85΄η Θύελλα.

“Χρυσός” σκόρερ της Γκρίκας/Ψάκας ο Σταύρος Τριάντης που μπήκε ως αλλαγή στο ματς δέκα λεπτά νωρίτερα (75΄).
    Μετά από ένα στείρο (από πλευράς γκολ) πρώτο ημίχρονο, στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 53΄ο Γιάννης Ρεντζεπέρης άνοιξε το σκορ για την Θύελλα (1-0),  με τον Ζώη Παύλου να ισοφαρίζει προσωρινά για τον Ατρόμητο στο 71΄σε 1-1.
    Αυτή η ήττα για τον Ατρόμητο ήταν μόλις η δεύτερη στην φετινή σεζόν του πρωταθλήματος (είχει προηγηθεί η ήττα με 3-0 από την ΑΕ Μαυρουδίου στην κανονική διάρκεια) και η πρώτη στα play-off.

Σκόρερ: Ρεντζεπέρης (53΄), Τριάντης Στ. (85΄) / Πάυλου (71΄)