• Τοπικό | ΑΕΝΣ – Θύελλα Γκρίκας/Ψάκκας

525 προβολές
  • “Γάζωσε” η ΑΕΝΣ.

Ολοκληρώθηκε την Τετάρτη το απόγευμα στη Νέα Σελεύκεια η 4η αγωνιστική του τοπικού πρωταθλήματος της ΕΠΣ Θεσπρωτίας.
    Η Αθλητική Ένωση Νέας Σελεύκειας επικράτησε εύκολα και άνετα με το ευρύ 8-0 της Θύελλας Γκρίκας Ψάκκας.
    Τον χορό των γκολ άνοιξε μόλις στο 3ο λεπτό ο Θοδωρής Γαλάνης μετά απο ασίστ του Ντίνου Βάσια. Στο 28΄ήταν σειρά του Βασία να σκοράρει γράφοντας το 2-0 και ένα λεπτό πριν την ανάπαυλα ο Ανδρέας Βάσιος πέτυχε το 3-0 μετά απο πάσα του Γιάννη Κατσέλη.

Στην επανάληψη η ΑΕΝΣ αύξησε την απόδοσή της με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να αντιδράσουν και στο 48΄ο Γαλάνης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το 4-0 μετά απο ασίστ του Χρήστου Μήτση. Στη συνέχεια πήρε σειρά ο Γιάννης Κατσέλης και μέσα σε 25 λεπτά πέτυχε τρία γκολ (50΄, 68΄, 75΄) σημειώνοντας χατ τρικ και εκτοξεύοντας τον δείκτη του σκορ στο 7-0.
    Το κερασάκι στην Τούρτα έβαλε ο Νικήτας Τσάνης στο 86΄διαμορφώνοντας το τελικό 8-0.