• Τοπικό | Άρης Φιλιατων – ΑΕΝΣ

415 προβολές
  • Ισόπαλο το ντέρμπι στους Φιλιάτες.

Άρης Φιλιατών και ΑΕΝΣ αναμετρήθηκαν χθες στο Δημ. Στάδιο Φιλιατών χωρίς να υπάρξει νικητής καθως οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1.
    Καλύτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος κατάφεραν να προηγηθούν (1-0) με σουτ του Τάσου Αναστασίου στο 32′ ύστερα από εξαιρετική ατομική ενέργεια και ασίστ του Τάσου Γωγου.
    Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΝΣ ανέβασε την απόδοση της και ισοφάρισε πέντε λεπτά πριν τη λήξη της αναμέτρησης με γκολ του Άκη Γόγολου.

Συνθέσεις:

Άρης Φιλιατών (Μουρούτης): Διαμάντης, Μαντζούκης Δ. (80΄Δάλλας), Γκιούνος, Γιοβάνης, Παπανικολάου, Ρούμπης, Αναστασίου (70΄Κιτσάτης), Τσούτσης, Δανδάκης, Γώγος, Μαντζούκης Στ.
    ΑΕΝΣ (Καρύδης): Βενέτης, Βασίας (54΄Κατσέλης), Βάσιος Α., Βάσιος Ε. (72΄Γιαννακός), Καφτάνης, Βασιλείου, Τσάνης, Σούφης (76΄Γαλάνης), Μούστα, Γόγολος, Κυβράνογλου.
    Ο Άρης Φιλιατών εξέδωσε ανακοίνωση μετά το παιχνίδι η οποία ανεφέρει μεταξύ άλλων:
    “Εξαιρετική η διαιτησία των Κιαπε-Κωνσταντινου-Μωκου σε ένα σχετικά καθαρό παιχνίδι.
    Πολλά συγχαρητήρια στους παίχτες μας που έδωσαν το 101% των δυνάμεων τους και στον κόσμο μας που για ακόμα ένα εντός έδρας αγώνα έδωσε βροντερό παρών στο γήπεδο και δημιούργησε μια πολύ ζεστή ατμόσφαιρα.”

Φωτογραφίες: Άρης Φιλιατών