• Τοπικό | Αστ. Παραποτάμου – Άρης Φιλιατών

912 προβολές
  • Νίκησε (3-1) και προσπέρασε ο Αστέρας τον Άρη Φιλιατών.

Νίκη με ανατροπή για τον Παραπόταμο που βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά απο γκολ του Σπύρου Τσούτση στο 40΄. Όμως η αντίδραση των γηπεδούχων ήταν άμεση και μέσα σε 2 λεπτά έκανε την ανατροπή και κατάφερε πριν το ημίχρονο να πάρει το προβάδισμά υπέρ του.

Δράστης του Αστέρα ήταν ο Άγγελος Λιώνης που με δυο τέρματα (42′ και 44′) έδωσε το προβάδισμα στον Αστέρα. Στην επανάληψη  δεν κατάφερε ο Άρης Φιλιατών να απαντήσει και ο Χρήστος Τζάνης στο 90′ (μπήκε ώς αλλαγή στο 80΄) διαμόρφωσε το τελικό 3-1.

Μετά το τέταρτο σερί τρίποντο που πήρε ο Αστέρας ανέβηκε στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 12 βαθμούς προσπερνώντας τον Άρη Φιλιατών πού γνώρισε την πρώτη του ήττα για φέτος και έμεινε στους 10 βαθμούς και υποχώρησε στην τρίτη θέση.