• Τοπικό: Αστέρας – Άρης Φιλιατών

653 προβολές
  • Μοιρασιά στον Παραπόταμο, σε ματς για την 9η αγωνιστική.

Με ισοπαλία 1-1 ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα σε Αστέρα και Άρη με τις δύο ομάδες να παλεύουν με αξιώσεις για τη νίκη, το τελικό 1-1 όμως να χαρακτηρίζεται δίκαιο.  Μετά από ένα ισορροπημένο α΄ ημίχρονο, ο Αστέρας είχε την ευκαιρία στο 65΄ να πάρει το προβάδισμα, αλλά το πέναλτι που εκτέλεσε ο παίκτης-προπονητής του, Τζάνης, αποκρούστηκε από τον τερματοφύλακα Διαμάντη.

Σαν να μην έφτανε αυτό για του γηπεδούχους, ο Ρούμπης τρία λεπτά αργότερα έκανε το 0-1.  Ο Λιώνης τελικά στο 75΄ έφερε στα ίσια το παιχνίδι για το τελικό σκορ.

Την τελευταία αγωνιστική αδιάφορος πλέον βαθμολογικά, Άρης θα υποδεχτεί την ΑΕΝΣ, ενώ ο Αστέρας θα φιλοξενηθεί από τον ΑΟΠ.

Αστέρας (Τζάνης): Γαλάνης, Καρακίτσος, Παργανάς (73΄Λιόντος), Τζάνης (73′ Πασχάλης), Μηνάς, Μπάρκας (73΄Τσουμετης), Μητσέλος, Πανταζής, Καλέσης, Λιώνης,Χήτος (61′ Ράδης)

Άρης Φιλιατών(Μουρούτης): Διαμάντης,Μίγκος, Μαντζούκης Σ., Παπανικολάου, Ρούμπης, Μαγγόπουλος, Τσούτσης, Καραγιάννης, Γώγος, Μαντζούκης Δ.