• Τοπικό | Λαδοχώρι – Σούλι Παραμυθιάς

832 προβολές
  • “Διπλό” το Σούλι Παραμυθιάς.

Με πρωταγωνιστή τον Τζεβντέτ Μπούσι, η Παραμυθιά έφυγε νικήτρια απο το γήπεδο Γραικοχωρίου με σκορ 0-1 απέναντι στον ΠΑΣ Λαδοχωρίου.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση, σημείωσε στο 5ο λεπτό της επανάληψης ο Μπούσι, με σουτ μέσα απο τη μεγάλη περιοχή, μετά απο πάσα του Χαντζάρα.

Στο 65΄ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν πολύ κοντά στο 0-2 με τον Μπούσι όμως να σημαδεύει, ΟΎτο οριζόντιο δοκάρι και την μπάλα να μην περνάει τη γραμμή της εστίας του Μπιρμπίλη.

Συνθέσεις:
    ΠΑΣ Λαδοχωρίου (Μπίνας): Μπιρμπίλης, Μπίκας, Ομέρι, Δερέκας, Λώλης, Λαμπρούσης, Αντωνίου, Τζώρτζης, Μανίκης, Ρεντζεπέρης, Γκόλιας.
    Σούλι Παραμυθιάς (Παππάς): Βάσιος, Βάτσιος, Γούσιας, Τσουγγάρης Γρ., Κάλλος, Παππάς, Νόνας, Χαντζάρας, Τζεβντέτ, Ευθυμίου (89΄Σουλάϊ), Σιώζης (85′ Χρήστου).