• Τοπικό | Πλαταριά – Άρης Φιλιατών

619 προβολές
  • Συνεχίζει αήττητος και απολαμβάνει την κορυφή ο Άρης Φιλιατών.

Για τη 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος ο Άρης Φιλιατών επικράτησε εκτός έδρας (1-2) του Α.Ο Πλαταριάς και έμεινε μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας (με 1 παιχνίδι περισσότερο).
    Ο φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 31΄με δράστη τον Σπύρο Τσούτση, αλλά το συγκρότημα του Σοφοκλή Ιωακειμίδη απάντησε έξι λεπτά αργότερα με απ’ευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημήτρη Βάσιου ισοφαρίζοντας σε 1-1.
    Στο 2ο ημίχρονο οι παίκτες του Δημήτρη Μουρούτη, πίεσαν για το δεύτερο γκολ και το πέτυχαν με τον Τάσο Γώγο, στο 82′ να στέλνει την μπάλα στο βάθος της εστίας, του Αχιλλέα Αναστασίου διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.
    Συνθέσεις:
    Πλαταριά (Ιωακειμίδης): Αναστασίου, Παντούλας, Πασχάλης, Βαλάκος, Μητσέλος, Παπανδρέου Χ., Βάσιος Δ., Ράπτης (75΄Σωτηριάδης), Καραγιάννης (60΄Σουλεϊμάνι), Παπανδρέου Αντ., Βάσιος Κ.
    Άρης Φιλιατών (Μουρούτης): Διαμάντης, Μαντζούκης Δ., Γκιούνος, Γιοβάνης, Παπανικολάου, Ρούμπης, Αναστασίου, Τσούτσης, Δανδάκης (89΄Μαγγόπουλος), Γώγος, Μαντζούκης Στ. (87΄Μίγκος)