• Τοπικό | Σπάρτακος Γραικ. – Άρης Φιλιατών

1168 προβολές
  • “Διπλό” στην Κατούνα ο Άρης Φιλιατών.

Για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σπάρτακος και Άρης Φιλιατών συναντήθηκαν την Κυριακή το μεσημέρι στο γήπεδο του Γραικοχωρίου με νικητές τους φιλοξενούμενους με σκορ 2-5, σε μια αναμέτρηση με πολλές τελικές προσπάθειες μπροστά και από τις δύο εστίες.

Ο Άρης Φιλιατών προηγήθηκε 0-4 στο ημίχρονο με γκολ των Παπανικολάου (22′), Αναστασίου (28′), Ρούμπη (33′) και Μαντζούκη (40′).
    Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μείωσαν προσωρινά με τον Βασίλη Λάμπρου σε 1-4. Στο 75 οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν τον δείκτη του σκορ σε 1-5 με αυτογκόλ  του Δημήτρη Αθανασίου ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε στο 80′  το τελικό 2-5.
    Αξιοσημείωτο του αγώνα τα πολλά νεαρά παιδιά που αγωνίστηκαν και από τις δύο ομάδες.
    Τέλος, ο Άρης Φιλιατών με ανακοίνωσή του ευχαριστεί θερμά την ομάδα του Σπάρτακου Γραικοχωρίου για τη φιλοξενία.