• Τοπικό | Σπάρτακος Γραικοχωρίου – ΠΑΣ Λαδοχωρίου

860 προβολές
  • Τοπικό ντέρμπι ήταν το σημερινό παιχνίδι ανάμεσά στον Σπάρτακο και το Λαδοχώρι…

…καθώς οι δυο ομάδες έχουν ως κοινή έδρα το γήπεδο του Γραικοχωρίου.

Οι φίλοι του Σπάρτακου ήταν αρκετά εκδηλωτικοί και άναψαν καπνογόνα, μάλιστα στην έναρξη της επανάληψης χρειάστηκε ο διαιτητής να διακόψει το παιχνίδι για ένα λεπτό μέχρι να καθαρίσει η ατμόσφαιρα και να αποκατασταθεί η ορατότητα στον αγωνιστικό χώρο.

Στο καθαρά αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα του Μάκη Τσούτσουρα, επικράτησε προς το τέλος της αναμέτρησης με  2-0 χάρις σε δυο τέρματα που σημείωσε ο πρώτος σκόρερ της ομάδας Δημήτρης Αθανασίου.
    Μέχρι το 70ο λεπτό δεν υπήρχε σκορ στο παιχνίδι, με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να βρουν δίχτυα. Αυτός τελικά που κατάφερε να το πετύχει, ήταν ο αρχηγός του Σπάρτακου που με κεφαλιά στο 71ο λεπτό άνοιξε το σκορ (1-0) και δέκα λεπτά αργότερα στο 81΄ο ίδιος εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Βασίλης Λάμπρου γράφοντας το τελικό 2-0.

Αυτή ήταν η δεύτερη εντός έδρας νίκη της ομάδας του Γραικοχωρίου (σε 3 ματς) ενώ απο την άλλη πλευρά το Λαδοχώρι δεν κατάφερε να ζευγαρώσει τις νίκες του, μετά το τρίποντο της περασμένης αγωνιστικής με αντίπαλο τη Θύελλα.