• Τοπικό | Σπάρτακος – Πλαταριά

756 προβολές
  • Πέρασε από την Κατούνα η Πλαταριά, 3-2 τον μαχητικό Σπάρτακο.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που έγινε σήμερα στο γήπεδο του Γραικοχωρίου ο ΑΟΠ πήρε μια αγχωτική νίκη απέναντι στον Σπάρτακο.

Η Πλαταριά άνοιξε νωρίς το σκορ, καθώς ο Μπάμπης Παπανδρέου βρήκε δίχτυα στο 14΄και στο 25΄ο ίδιος παίκτης με δεύτερο προσωπικό του γκολ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Σπάρτακος έβγαλε αντίδραση και την μετέτρεψε σε γκολ στο 40′ Νικολάου μειώνοντας σε 1-2 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 70΄ο Καρακίτσος ισοφάρισε για τους γηπεδούχους. Αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν ξανά το προβάδισμα και εν συνεχεία τη νίκη με γκολ του Σωτηριάδη στο 80′.

Συνθέσεις:

Σπάρτακος Γραικοχωρίου (Τσούτσουρας): Μόκας, Αθανασίου Εκ., Μονάχος (Μόκας), Μάρκου, Αποστόλου, Αθανασίου Δ., Καρακίτσος, Νούσης, Προκοπίου, Νικολάου, Κοντός.
    Πλαταριά (Ιωακειμίδης): Αναστασίου, Παντούλας, Ράπτης, Μουτσάϊ (46′ Βασίας), Βαλάκος, Παπανδρέου Χ., Σουλειμάνι, Βάσιος Δ., Σωτηριάδης, Παπανδρέου Α., Βάσιος Κ.