• Τοπικό | Σπάρτακος – Θύελλα

184 προβολές
  • “Εξάσφαιρος” Σπάρτακος απέναντι στη Θύελλα.

Με τον καλύτερο τρόπο γιόρτασε ο Σπάρτακος την επιστροφή του  μετά από χρόνια στη φυσική του έδρα καθώς επικράτησε με το ευρύ 6-1 της Θύελλας Γκρίκας – Ψάκκας.

Το πρώτο μέρος της αναμέτρησης ήταν φτωχό σε γκολ, με το σκορ να ανοίγει στο 37΄ο αρχηγός των γηπεδούχων, Δημήτρης Αθανασίου.
    Στην επανάληψη όμως οι παίκτες του Μάκη Τσούτσουρα μπήκαν μεταμορφωμένοι, παίρνοντας μια εύκολη νίκη. Δυο λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους ήταν σειρά του Καρακίτσου να βρει δίχτυα κάνοντας το 2-0.

Στο 57΄ο Νούσης έχασε την ευκαιρία να σκοράρει απο την άσπρη βούλα με το 2-0 να παραμένει αλλά στο 67′ ο Αθανασίου με δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0.
    Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 3-1 στο 75′ με τον Νικολάου αλλά ο  Έκτορας Αθανασίου στο 82΄σημειωσε το 4-1.
    Στο 85΄ηταν σειρά του Καρακίτσου να διπλασιάσει τα προσωπικά του γκολ γράφοντας το 5-1. Το τελικό 6-1 διαμόρφωσε ο Προκοπίου ο οποίος μπήκε ως αλλαγή στη θέση του Τζοβάρα.