• Βίντεο Highlights: Λαδοχώρι – Πέρδικα 0-2

1306 προβολές
  • Δείτε το βίντεο με τα καλύτερα στιγμιότυπα από τη νίκη της Πέρδικας στην Μαζαρακιά.

Με ηγέτη και σκόρερ τον Βαγγέλη Μώκο που τα έκανε όλα, ο Άρης Πέρδικας πέρασε χωρίς απώλειες από την Μαζαρακιά, « καθαρίζοντας » το παιχνίδι στο β’ ημίχρονο. Το Λαδοχώρι ξεκίνησε καλύτερα το ματς και έχασε ευκαιρίες να προηγηθεί στο σκορ αλλά στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν, πίεσαν και κατάφεραν να προηγηθούν στο 45′  με τον Βαγγέλη Μώκο.
    Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να πιάσουν ρυθμό με την Πέρδικα να πατάει πολύ καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και να βρίσκει δίχτυα ξανά με τον Βαγγέλη Μώκο στο 60΄ σημειώνοντας το τελικό 2-0.
    Ο Άρης Πέρδικας ζευγάρωσε τις νίκες του στο πρωτάθλημα και φιγουράρει στην κορυφή μαζί με τον Θύαμι. Με τις δυο ομάδες να “συγκρούονται” την επόμενη αγωνιστική στο Καστρί.

ΠΑΣ Λαδοχωρίου (Μπίνας Χάρης): Χαλκής, Ομέρι (80΄Τσούπης Α.), Φλούδας, Λώλης Δ. (87΄Μπέζας Χ.) , Λώλης Ε., Παργανάς Α., Τσούπης, Λώλος, Στέφος, Μπίκας, Καζάκος (71΄Παππάς).
    Άρης Πέρδικας (Καρύδης Αλέκος): Ντούγιας, Μουτσάϊ, Goga, Παππάς, Κουρούτης, Παντούλας, Μώκος, Λαχανίδης (75΄Λαλλάς), Βασίας, Γκόγκος, Κουλούρης.Μέτα το τέλος του παιχνιδιού στο μικρόφωνο του theball.gr μίλησε ο προπονητής του Άρη Πέρδικας Αλέκος Καρύδης.