• Βίντεο Highlights: Απόλλων Πάργας – ΑΟ Μύτικας

540 προβολές
  • Συνεχίζει “απόλυτος” ο Απόλλων Πάργας. Δείτε το βίντεο με τα στιγμιότυπα.

Ο τυπικά γηπεδούχος στον Μεσοπόταμο, Απόλλων Πάργας, δε συνάντησε ιδιαίτερες δυσκολίες απέναντι στον ΑΟ Μύτικα, τον οποίο κέρδισε με 3-0 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος ΕΠΣ Πρέβεζας/Λευκάδας.

Μόλις 50 δευτερόλεπτα μετά την πρώτη σέντρα, ο Ιωακειμίδης, έπειτα από πάσα του Δ.Παππά, έφυγε στον κενό χώρο και με δυνατό σουτ άνοιξε τον δρόμο των “ερυθρόλευκων” προς την τρίτη τους νίκη. Στο 27΄ ήρθε και το δεύτερο γκολ, με τον Λάμπρου να πασάρει στον Δ.Παππά, ο οποίος δεν αστόχησε για το 2-0 των Παργινών.

Ο Γκόλιας στο 59ο λεπτό με ωραίο κοντρόλ και σουτ, νίκησε τον Γουρνοπάνο, για το τελικό 3-0. Ο ίδιος παίκτης είχε και δοκάρι στο α΄ημίχρονο, με τους νικητές να έχουν πλήθος ευκαιριών για μεγαλύτερο σε έκταση σκορ, ειδικότερα στο δεύτερο μέρος.