• Βίντεο Highlights: Aστέρας – Μαργαρίτι

323 προβολές

Βήμα πεντάδας για τον Παραπόταμο!

Νίκη που του δίνει προβάδισμα για την είσοδο στην πεντάδα των πλέι-οφ πέτυχε το Σάββατο ο Αστέρας Παραποτάμου. Οι κυανόλευκοι νίκησαν με 4-0 τον Άρη Μαργαριτίου, σε ένα ματς με λίγες φάσεις, πολλά νεύρα και δυνατές μονομαχίες. Ο Πανταζής μετά από σέντρα του Μπάρκα στο 10΄ , ίσα που βρήκε τη μπάλα με το κεφάλι για το 1-0 των γηπεδούχων (σκορ ημιχρόνου). Ο Οικονόμου σκόραρε δύο φορές μέσα σε πέντε λεπτά (53΄μετά από κάθετη πάσα του Πανταζή και 57′  “ριμπάουντ” έπειτα την απόκρουση του Καρδάνη)  για να κλειδώσει σε εκείνο το σημείο ουσιαστικά τη νίκη ο Παραπόταμος. Ο Πανταζής με το δεύτερο προσωπικό του γκολ, στο 69΄  ολοκλήρωσε με ένα πολύ όμορφο τέρμα το σημαντικό τρίποντο για τον Αστέρα.

Αστέρας Παραποτάμου (Δημητρίου): Σπυριδώνου, Δημητρίου, Παργανάς, Μπάρκας, Τζίμας, Πρίτσης, Οικονόμου (86΄Κιτσώνης), Πανταζής, Βασιλείου, Λιώνης (85΄Παύλου), Πασχάλης (66΄Βαγγελής)
    Άρης Μαργαριτίου (Βασιλάκης): Καρδάνης, Γιαννέλος, Παπαδόπουλος, Παπανικολάου, Βαγγελής, Αναστασίου (67΄Κούφαλης), Μπάμπι (75΄ Γεωργίου), Λιόντος (67΄Μάστορας), Κυριάκης Χ, Κυριάκης Α, Γαλάνης