• Βίντεο Highlights: Ατρόμητος – ΑΕΜ

243 προβολές

Με τους 4 μπόνους βαθμούς θα ξεκινήσει τα πλέι-οφ το Μαυρούδι. Δείτε τα στιγμιότυπα.

Σε ένα ντέρμπι για γερά νεύρα, το Μαυρούδι ήταν αυτό που χαμογέλασε στο τέλος, καθώς αν και του αρκούσε και η ισοπαλία, κατάφερε να φύγει με το «διπλό» από το Στάδιο Φιλιατών (0-1). Ο Μέλλος στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, βρήκε τον χώρο να τρυπώσει στην περιοχή του Ατρομήτου και με εύστοχο πλασέ από πλάγια θέση νίκησε τον Τ.Γαλάνη για το μοναδικό γκολ της συνάντησης. Παύλου και Ζαφείρης είχαν τις πιο μεγάλες στιγμές για τον Ατρόμητο (στο β΄μέρος) αλλά τα επικίνδυνα σουτ τους πέρασαν μόλις άουτ. Με αυτή τη νίκη το Μαυρούδι εξασφάλισε και μαθηματικά την πρώτη θέση στην κανονική περίοδο της Α1.

Δείτε το βίντεο του theball.gr με τα καλύτερα στιγμιότυπα από το σαββατιάτικο ντέρμπι των Φιλιατών:

Δεν μπορεί να αλλάξει τίποτα στη βαθμολογία την 15η και…