• Βίντεο Highlights: Δόξα Ωρωπού – Απόλλων Πάργας

544 προβολές
  • Νέο “διπλό” για την Πάργα στο πρωτάθλημα. Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα.

Ο Απόλλων Πάργας για τη 2η αγωνιστική της Α΄ Πρέβεζας-Λευκάδας, πέρασε αλώβητος από τον Ωρωπό και διπλασίασε τις νίκες του στο φετινό πρωτάθλημα. Το σύνολο του Αλέκου Βάσι πήρε το τρίποντο επικρατώντας με 0-2 της  τοπικής Δόξας, σκοράροντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο. Αρχικά στο 24΄ ο Λάμπρου με πλασέ, μετά από γύρισμα του Γκόλια και άστοχη έξοδο του Κάππα, έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Ο ίδιος παίκτης είχε και οριζόντιο δοκάρι στο 45΄ με εκτέλεση φάουλ. Οι “ερυθρόλευκοι” στο 57΄ “εδεσαν” την υπόθεση νίκη χάρη σε ένα αυτογκόλ… blooper, με τη μπάλα να κοντράρει διαδοχικά στο σώμα του Κροκίδα και το κεφάλι του Λ.Μπαλαδήμα, για να καταλήξει τελικά στα δίχτυα της ίδιας της ομάδας τους.

Η Πάργα απώλεσε αρκετές ακόμα ευκαιρίες για ένα ευρύτερο σκορ, με τους γηπεδούχους να έχουν κι αυτοί τις απειλητικές στιγμές τους για να φτάσουν σε ένα γκολ, με κορυφαία όλων το τετ-α-τετ του Δάσκαλου στο 40ο λεπτό.