Βίντεο Highlights: Καστρί – Μαργαρίτι 4-1

Χωρίς πρόβλημα ο Θύαμις, πέρασε στους “8” .

Σκοράροντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο, ο Θύαμις επικράτησε με 4-1 του Μαργαριτίου στο Καστρί και εξασφάλισε τη θέση του στα προημιτελικά του Κυπέλλου. Γιαννακός και Κ.Βάσιος, με κοντινή κεφαλιά και δυνατή εκτέλεση φάουλ αντίστοιχα, έφεραν μπροστά στο σκορ με 2-0 την ομάδα τους στο ημίχρονο. Με νέα κεφαλιά του Γιαννακού στο ξεκίνημα του β΄μέρους, ο Θύαμις έφτασε στο 3-0. Καταπληκτικό γκολ του Κούφαλη (μπήκε σαν αλλαγή στο 46΄) με σουτ έξω από την περιοχή, για την προσωρινή μείωση του σκορ για τον Άρη. Ο Δ.Βάσιος λίγο πριν την εκπνοή της αναμέτρησης, με ατομική ενέργεια και πλασέ, έκλεισε το σκορ για το Καστρί, στο τελικό 4-1.
Θύαμις: Βενέτης, Διαμάντης, Ζήγος, Α.Βάσιος, Η.Μονάχος, Τσουμέτης, Γιαννακός, Σαρέλης, Δ.Βάσιος, Κ.Βάσιος, Κυρίτσης
Μαργαρίτι: Καρδάνης, Α.Κυριάκης, Σιτούνης, Γιαννέλος, Βασιλείου, Μπαρκαμπάς, Βασιλόπουλος, Χάλκης, Εράντο, Τσούλης, X. Kυριάκης