Βίντεο Highlights: Μαυρούδι – Καστρί

Έπιασε κορυφή η ΑΕ Μαυρουδίου! Δείτε το βίντεο με τις φάσεις του σημερινού ντέρμπι της 11ης αγωνιστικής.

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη υπό ασταμάτητη βροχόπτωση, η ΑΕ Μαυρουδίου πήρε την μεγάλη νίκη στο ντέρμπι με τον Θύαμι, αφού νίκησε στο Καστρί με 2-1. Έχοντας τα ίδια ματς με τον Ατρόμητο (από 10) βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με 9 νίκες και 1 ισοπαλία. Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό με τις δύο ομάδες, πέρα από ένα καλό σουτ του Κ.Βάσιου, να μην έχουν φάσεις άξιες αναφοράς. Τα πάντα άλλαξαν όμως στο δεύτερο 45λεπτο και συγκεκριμένα μετά την αποβολή του Ζήγου, με δεύτερη κίτρινη στο 50΄.  Η ένταση του αγώνα ανέβηκε, ενώ η ΑΕΜ εκμεταλλεύτηκε άμεσα το αριθμητικό πλεόνεκτημά της, αφού βρήκε δύο γκολ σε 7 λεπτά. Το πρώτο με τον Νάτση στο 56΄ (πέναλτι) και το 2-0 από τον Παπαθανασίου στο 63΄(κεφαλιά). Το Καστρί έβγαλε αντίδραση στο υπόλοιπο διάστημα αν και με παίκτη λιγότερο. Πέρα όμως από τη μείωση του σκορ (85΄ Κ.Βάσιος πεν.) δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι παραπάνω στα τελευταία λεπτά για να ανατρέψει την κατάσταση κι έτσι το Μαυρούδι πανηγύρισε την σημαντικότερη φετινή του νίκη.

ΑΕ Μαυρουδίου (Σ. Ιωακειμίδης): Ντασκαγιάννης, Καφτάνης, Ιωακειμίδης (46΄ Κατσέλης), Μπίκας, Παπαθανασίου, Αγγ.Μηνάς, Μέλλος, Ντόστας, Μπάρης, Νάτσης, Ντρίτσος (75΄Γκιούνος)
Θύαμις Καστρίου (Π.Παππάς): Βενέτης, Διαμάντης, Ζήγος, Α. Βάσιος, Ε.Βάσιος, Τσουμέτης, Δ.Βάσιος, Κυβράνογλου, Σαρέλης (57΄Χαντζάρας), Γόγολος, Κ.Βάσιος.