• Βίντεο Highlights: Μαζαρακιά – Θεσπρωτός 1-4

688 προβολές

Στα ημιτελικά του Κυπέλλου ο Θεσπρωτός. Δείτε το βίντεο με τα καλύτερα στιγμιότυπα.

Ο Θεσπρωτός ολοκλήρωσε στο γήπεδο της Μαζαρακιάς την υπόθεση πρόκριση, αφού νίκησε με 4-1 τον ΑΟΜ και σε συνδυασμό με το 1-0 του πρώτου αγώνα, τσέκαρε το εισιτήριο για τους ημιτελικούς, εκεί που τον περιμένει ο Αστέρας Παραποτάμου. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν το σκορ της σειράς στο 12ο λεπτό, καθώς ο Μάστορας με πολύ όμορφο σουτ από πλάγια θέση, δεν άφησε περιθώρια στον Παπαδιώτη για το 1-0 της Μαζαρακιάς. Κάτι περισσότερο από 2 λεπτά όμως παρέμεινε ο ΑΟΜ στο παιχνίδι της πρόκρισης, αφού στο 14΄ ο Πέντσας με απίθανο βολέ σημάδεψε παραθυράκι της εστίας του Λώλου κάνοντας το 1-1. Ο Λαγός μετά από γύρισμα του Βασ. Κωνσταντίνου και ο Καρβούνης με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, πήγαν τον Θεσπρωτό προηγούμενο με 3-1 στο ημίχρονο. Τυπική διαδικασία ήταν ό,τι παίχτηκε στην επανάληψη, με τον Γώγο να σκοράρει το 40 γκολ του Θεσπρωτού. Οι κιτρινόμαυροι στρέφουν πλέον το ενδιαφέρον τους στο εξαιρετικά κρίσιμο παιχνίδι της Κυριακής με τον Νέο Αμφίλοχο εκτός έδρας.
    Μαζαρακιά: Λώλος,Γεωργίου, Μπράγκας, Τιφτικίδης, Τζανής, Λώλας, Μπάλλας Παππάς, Χαρίσης, Λάμπρου.
    Θεσπρωτός: Παπαδιώτης, Γ.Α. Κατσέλης, Γ.Μ. Κατσέλης, Καρβούνης, Σταυρίδης, Πέντσας, Λαγός, Δ. Καλφούντζους, Μπλέτσας, Μπίκας, Βασ. Κωνσταντίνου. Έπαιξαν και οι : Νικολάου, Γιαννούλης, Φούντζουλας, Γώγος.

Φωτορεπορτάζ από το παιχνίδι εδώ.

Δείτε το βίντεο με τα πέντε γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα από την κάμερα του theball.gr:

Πρόωρος τελικός φαντάζει το ένα από τα δύο ζευγάρια. Ντέρμπι...…