• Βίντεο Highlights: Νίκη-θρίλερ για Πρωτέα στην παράταση (68-67)

505 προβολές
  • Ο Πρωτέας Ηγουμενίτσας βγήκε νικητής… δια πυρός και σιδήρου…

…στον αγώνα με αντίπαλο τον ΑΣ Ιόνιο για την 16η αγωνιστική της Α΄ΕΣΚΑΒΔΕ. Η ομάδα της Κέρκυρας αν και παρουσιάστηκε με ελλιπές ρόστερ στην Ηγουμενίτσα, έκανε μια πολύ καλή εμφάνιση, προηγήθηκε στο ημίχρονο (31-37)  ενώ διατηρούσε το προβάδισμα και στη μεγαλύτερη διάρκεια του β΄ μέρους. Ο  Πρωτέας πέτυχε τα μεγάλα σουτ και έβγαλε τις κρίσιμες άμυνες όταν χρειάστηκε, φτάνοντας έστω και δύσκολα στη σημαντική νίκη. 63-63 ήταν το αποτέλεσμα της κανονικής διάρκειας, ενώ στην παράταση το επί μέρους σκορ ήταν 5-4. Οι γηπεδούχοι είχαν για πρωταγωνιστή αλλά και σκόρερ του νικητήριου (όπως αποδείχθηκε) τριπόντου, τον Μπιλιούρη.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα από το σαββατιάτικο παιχνίδι στο κλειστό της Ηγουμενίτσας, καθώς και το δραματικό φινάλε σε κανονική διάρκεια και παράταση: