• Βίντεο Highlights: Παραμυθιά – Γαρδίκι 3-0

988 προβολές
  • Το γκολ του Ντόκου στο 45΄ αποδείχτηκε καθοριστικό για το Σούλι. Δείτε το βίντεο με τα στιγμιότυπα.

Με τρεις κεφαλιές, το Σούλι Παραμυθιάς επικράτησε με 3-0 της Δόξας Γαρδικίου στο γειτονικό ντέρμπι και διατήρησε τόσο το αήττητο όσο και το +3, με αγώνα λιγότερο, από το δεύτερο Καστρί. Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, όμως για 45 λεπτά δυσκολεύτηκαν να βρουν τις μεγάλες φάσεις απέναντι στη Δόξα, η οποία κατέβηκε με αμυντικούς προσανατολισμούς στο “49 Πρόκριτοι”.  Όμως, δευτερόλεπτα πριν από την ανάπαυλα του ημιχρόνου, ο Γεωργάκης έσκαψε στον Ντόκο κι εκείνος πρόλαβε με κεφαλιά την έξοδο του Τσοροντένι, για να γράψει το 1-0 για τους πράσινους, Από εκτέλεση φάουλ του Κύργιου, ο Θ.Γαλάνης πετάχτηκε ανενόχλητος στην καρδιά της άμυνας  της Δόξας και με το κεφάλι πέτυχε το δεύτερο γκολ της Παραμυθιάς. Την διαφαινόμενη, έτσι όπως εξελίχθηκε το ματς στο β΄ημίχρονο, νίκη του Σουλίου, σφράγισε ο Λύγκας με νέα κεφαλιά στο 74΄, έπειτα από προσπάθεια και σέντρα του Τάσιου.
    Φωτογραφίες: Λευτέρης ΤζώρτζηςΠαραμυθιά: Τ.Γαλάνης, Τάσιος, Ντούμας, Διαμάντης, Βάσιος, Κύργιος (82΄Καντρής), Μπουκουβάλας, Γεωργάκης, Θ.Γαλάνης (71΄Τσάγκας), Ντόκος, Σιώζης (46΄Λύγκας)
    Γαρδίκι: Τσοροντένι, Ν.Τσίρης, Αθανσίου, Χ.Τσίρης (66΄ Γ.Τσουγγάρης), Γαλανόπουλος, Τσούτης, Ντρίτσος, Τσουγγάρης, Δ.Γκέκας, Δημητρίου, Σ.Γκέκας