Βίντεο Highlights: Πέρδικα – Μαργαρίτι 3-0

Άνετα ο η Πέρδικα 3-0 το Μαργαρίτι, δείτε το βίντεο.

Χωρίς προβλήματα ο Άρης Πέρδικας ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του Άρη Μαργαριτίου με 3-0 και βρίσκεται πλέον στη δεύτερη θέση εκμεταλλευόμενος την ήττα των Φιλιατών στην Παραμυθιά.

Οι Περδικιώτες του Αλέκου Καρύδη επέβαλλαν από την αρχή τον ρυθμό τους χάνοντας αρκετές ευκαιρίες και έφτασαν με μεγάλη άνεση στη νίκη μέσα σε ένα οκτάλεπτο στην επανάληψη, απέναντι σε ένα αντίπαλο που προσπάθησε φιλότιμα χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Το σκορ άνοιξε ο Δημήτρης Καρίμαλης στο 61΄υστέρα από παράλληλη μπαλιά του Μώκου. Έξι λεπτά αργότερα ο συνήθης ύποπτος Βαγγέλης Μώκος σε ένα δίλεπτο βρέθηκε δυο φόρες απέναντι από τον  τερματοφύλακα Γεωργίου και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα διαμορφώνοντας το τελικό 3-0, σκορπίζοντας τον ενθουσιασμό στους φιλάθλους της ομάδας του.
Αξιό αναφοράς η απόδοση του γκολκίπερ Βασίλη Γεωργίου που παρά τα τρία τέρματα κράτησε το σκορ σε χαμηλά επίπεδα με τους γηπεδούχους να έχουν τουλάχιστον 20 τελικές.