Βίντεο Highlights: Πέρδικα – Παραμυθιά 0-2

Πήρε το “διπλό” το Σούλι, κράτησε το απόλυτο (4 στα 4) και απολαμβάνει την μοναξιά της κορυφής. Δείτε το βίντεο με τις φάσεις.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν από νωρίς τα δόντια στο γήπεδο της Πέρδικας καθώς  πήραν το προβάδισμα στο σκορ με τον Νίκο Ντόκο.
Σέντρα του Δημήτρη Ντούμα από αριστερά βρίσκει το κεφάλι του Ντόκου με τον τελευταίο να κάνει το 0-1 στο 11ο λεπτό.
Στην συνέχεια η ο Άρης δεν μπόρεσε να αντιδράσει με την ομάδα του Λευτέρη Βέρμπη να χάνει και άλλες ευκαιρίες με το 0-1 να παρέμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.
Στην επανάληψη οι παίκτες του Αλέκου Καρύδη πίεσαν για την ισοφάριση άλλα χωρίς αποτέλεσμα. Το Σούλι ήταν καλύτερο σε όλες τις γραμμές και στο 640 λεπτό ο Παναγιώτης Χαντζάρας ύστερα από γύρισμα του Φώτη Τάσιου στην  μικρή περιοχή έγραψε το 0-2  διπλασιάζοντας τα τέρματα της ομάδας του,  δίνοντας την νίκη στην Παραμυθιά και την πρώτη θέση στην ομάδα τους.
Στο 77ο λεπτό αποχώρησε τραυματίας από τον αγωνιστικό χώρο ο σκόρερ Νίκος Ντόκος,

Άρης Πέρδικας (Καρύδης): Ντούγιας, Μουτσάϊ (84΄Λαλλάς), Κουρούτης, Καρίμαλης Στ. (84΄Φωτίου), Παππάς (89΄Φουσέκης), Χατζίου, Μώκος, Βασίας (60΄Παντούλας), Καρίμαλης Δ., Γκόγκος, Κουλούρης.
Σούλι Παραμυθιάς (Βέρμπης): Γαλάνης Α., Μπέλλος, Ντούμας, Διαμάντης, Βάσιος, Τσάγκας, Χαντζάρας (88΄Μπουκουβάλας), Βένος, Γαλάνης Θ. (75΄Μπέλλος Αγγ.), Ντόκος (77΄Κύργιος), Τάσιος,

Ακούστε τι δήλωσαν αναλυτικά στο theball.gr οι δύο προπονητές μετά το τέλος της αναμέτρησης.

Αλέκος Καρύδης (Άρης Πέρδικας): “Δεν μπήκαμε όπως έπρεπε να μπούμε στο παιχνίδι και η ομάδα της Παραμυθιάς μας κέρδισε κατά κράτος σε όλους τους τομείς.”

Λευτέρης Βέρμπης (Σούλι Παραμυθιάς): “Η ομάδα μου έπαιξε πολύ καλά τήρησε και εφάρμοσε όλα όσα είχαμε πει μέσα στην εβδομάδα. Πιστεύω σήμερα οι ποδοσφαιριστές μου ήταν τέλειοι.”