• Βίντεο Highlights: Πέρδικα – Πλαταριά 2-0

1103 προβολές
  • Εδραιώθηκε στην τριάδα της κορυφής ο Άρης Πέρδικας.

Την τρίτη σερί νίκη τους και έκτη συνολικά στο πρωτάθλημα σημείωσε χθες στην έδρα του ο Άρης Πέρδικας.
    Οι “κίτρινοι” κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ (1-0) στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον Δημήτρη Καρίμαλη. Στην επανάληψη αν και η Πλαταριά προσπάθησε να απειλήσει για την ισοφάριση πραγματοποιώντας ορισμένες ευκαιρίες κυρίως με τον Άγγελο Ρίζο χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στο 82΄ο Άρης κλείδωσε την νίκη με “δράστη” τον Βασίλη Μώκο στην επιστροφή του στα γήπεδα. Ο Περδικιώτης άσος μπήκε ως αλλαγή στο παιχνίδι και στα 25 λεπτα αγωνιζόμενος “άνοιξε λογαριασμό” στο πρωτάθλημα.
    Στο 78΄ αποχώρησε τραυματισμένος ο Βαγγέλης Μώκος ο οποίος αντικαταστάθηκε από τον Θανάση Λαλλά.
    Αρκετός κόσμος βρέθηκε για ακόμη μια αγωνιστική στο γήπεδο της Πέρδικας.
    Άρης Πέρδικας (Καρύδης): Ντούγιας, Μουτσάι, Παντούλας, Βασίας, Φωτίου (55΄Μώκος Βασ.), Χατζίου, Μώκος Ε. (λ.τ. 78΄Λαλλάς), Λαχανίδης (85΄Καρίμαλης Στεφ.), Καρίμαλης Δημ., Γκόγκος, Κουλούρης.
    ΑΟ Πλαταριάς (Γκολφινόπουλος): Αναστασίου, Βαλάκος, Πασχάλης, Ευθυμίου (55΄Κατσιγιάννης Ι.), Μήτσης, Μαγκλάρας, Γιαννόπουλος, Σάκος Α., Ρίζος, Μπιστιώλης (83΄Θεοδώρου), Τάσσης (74΄Παπανδρέου Γ.).

Ακούστε τι δήλωσαν οι δύο προπονητές μετά το τέλος του παιχνιδιού:

Γκολφινόπουλος: “Καθαρή νίκη για τους αντιπάλους”

Καρύδης: “Χάνουμε πολλές ευκαιρίες και κάνουμε τα εύκολα δύσκολα μόνοι μας.”

Δείτε μερικές εικόνες ενώ θα ακολουθήσει και αναλυτικό φωτορεπορτάζ.

Δείτε το βίντεο του Perdika club με τα γκολ και τις καλύτερες φάσης της αναμέτρησης.