• Βίντεο Highlights: Πρωτέας – Αίας Άρτας

271 προβολές

Επέστρεψε στις νίκες ο Πρωτέας, δείτε τα στιγμιότυπα από το παιχνίδι.

Τη νίκη με 85-65 πήρε ο Πρωτέας, απέναντι στον Αίαντα Άρτας, φτάνοντας έτσι στο 7-2 ρεκόρ μετά από 9 αγωνιστικές, μία νίκη πίσω από τον δεύτερο Σπάρτακο (8-1).
    Φωτό: Απόστολος Δήμος Η ομάδα της Ηγουμενίτσας εκμεταλλεύτηκε την εξαιρετική πρώτη περίοδο, στην οποία παρουσίασε πλουραλισμό στην επίθεση, κλεινοντας το α΄δεκάλεπτο με 31-18. Από εκεί κι έπειτα όλα ήταν πιο απλά για ομάδα του Σπύρου Αλεξίου, αφού δεν έχασε σε κανένα σημείο του αγώνα ως το τέλος το διψήφιο προβάδισμα.  Η διοίκηση του Πρωτέα Ηγουμενίτσας εύχεται ενόψει του νέου έτους, υγεία και ευτυχία σε όλους τους αθλητές.
    Πρωτέας:ΜΙΧΑΗΛ 11, ΛΙΑΝΟΣ, ΜΗΤΣΙΩΝΗΣ 4, ΚΑΤΣΗΣ 3, ΝΤΟΥΣΚΟΣ 3, ΜΠΕΖΑΣ 7, ΧΑΝΤΕΛΗΣ 6, ΤΣΑΓΚΑΣ 2, ΜΠΑΜΠΟΣ 3, ΚΡΑΝΗΣ 21, ΜΑΛΛΙΟΣ 17, ΔΗΛΑΒΕΡΗΣ 8

Αίας Άρτας:ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ 22, ΜΗΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ, ΜΑΞΙΜΟΣ, ΠΑΠΑΣ, ΤΣΙΛΙΓΙΑΝΝΗΣ 13, ΤΣΑΜΠΑΣ 12, ΠΑΝΤΕΛΗΣ 12, ΧΙΤΖΙΟΣ 4, ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ 1
    Δεκάλεπτα: 31-18, 43-30, 57-61, 85-65