• Βίντεο Highlights: Πρωτέας – Φιλιππιάδα

101 προβολές

Συνέτριψε την αντίπαλό του και έφτασε στη νίκη ο Πρωτέας. Δείτε πιο κάτω τα στιγμιότυπα.

Στο κυνήγι των δύο προνομιούχων θέσεων παρέμεινε ο Πρωτέας, καθώς διέλυσε με 97-64 τον ΑΓΟ Φιλιππιάδας και έφτασε το ρεκόρ του στο 4-1.
    Φωτογραφίες Απόστολος Δήμος
    Η ομάδα του Σπύρου Αλεξίου ,που είχε πέντε παίκτες με διψήφιο αριθμό πόντων, δεν άφησε κανένα περιθώριο στους αντιπάλους της να διεκδικήσουν το ροζ φύλλο. Ουσιαστικά η Φιλιππιάδα κράτησε την επαφή της με το σκορ μόνο στο α΄δεκάλεπτο, καθως η 2η περίοδος εξελίχθηκε σε πάρτυ σκοραρίσματος για τον Πρωτέα, αφού σημείωσε 32 πόντους  που τον έφεραν στο +22 στην ανάπαυλα του ημιχρόνου. Οι 39 που πέτυχε ο Ροντογιάννης δεν ήταν αρκετοί για να αποτραπεί η βαριά ήττα για τους φιλοξενούμενους.
    Τα υπόλοιπα αποτελέσματα:
    Αίας Άρτας – ΑΓΣΙ Β’ 63-56
    Σπάρτακος – Κερκυραϊκός 80-51
    ΣΚ Ιωάννινα – Θρύλος 94-57
    Ιόνιος-Πύρρος 75-54
    Στη βαθμολογία του Β΄ομίλου της Α΄ΕΣΚΑΒΔΕ: ΣΚ Ιωάννινα και Σπάρτακος έχουν 5-0, ακολουθούν με 4-1 οι Πρωτέας και Αίας Άρτας.

Δεκάλεπτα:Α:23-17 Β:32-16 Γ:16-12 Δ:26-14

Πρωτέας Ηγουμενιτσας(Αλεξίου): Μιχαηλ 10, Τσάγκας 5, Μητσιώνης 10, Κάτσης 6, Ντούσκος 9, Μπέζας 7, Χαντέλης 16, Μάλλιος 13, Δηλαβέρης 4, Κρανής 15, Μπάμπος 2, Αθανασίου 2

Α.Γ.Ο.Φιλιππιάδα(Καραμούτσιος): Δρόσος 10, Χάσκης 2, Ροντογιάννης 39, Ζάραγκας, Παπαρούνης 2, Κλάπας 5, Γείτονας 6, Ανδρέου

Δείτε στο βίντεο του theball.gr πως ο Πρωτέας έφτασε στην 4η διαδοχική νίκη του(επιλέξτε ανάλυση 720p):

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς, το Σούλι κυριάρχησε στη συνέχεια έχασε…