• Βίντεο Highlights: Θεσπρωτός – Θύαμις 3-0

871 προβολές
  • Στα προημιτελικά ο Θεσπρωτός. Δείτε το βίντεο με τα στιγμιότυπα.

Ο Θεσπρωτός επικράτησε με 3-0 του Θύαμι Καστρίου στο Στάδιο Ηγουμενίτσας και σφράγισε το εισιτήριό του για την επόμενη φάση του κυπέλλου Θεσπρωτίας. Οι κιτρινόμαυροι ήταν συνολικά ανώτεροι του Καστρίου, αν και χρειάστηκαν 45 λεπτά για να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα. Ο Μπίκας λίγο πριν το σφύριγμα του ημιχρόνου, με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής άνοιξε το σκορ. Ο Φούντζουλας με κοντινό σουτ στο 58΄ και ο Γώγος με πλασέ που κρέμασε τον Κωνσταντάκο στο 72, έδωσαν διαστάσεις στη νίκη του Θεσπρωτού. Οι κιτρινόμαυροι σκέφτονται πλέον τη δύσκολη συνέχεια στο πρωτάθλημα, ενώ ο κάτοχος του κυπέλλου Θύαμις απώλεσε τον έναν από τους δύο στόχους και στρέφει το ενδιαφέρον του στην Α1.

Θεσπρωτός (Μουρούτης): Παππάς, Κατσέλης Γ. (65΄Κωνσταντίνου Βαγγ), Σταυρίδης, Καρβούνης, Πάνος, Μπλέτσας, Ευθυμίου, Γώγος (80΄Γ.Κατσέλης), Φούντζουλας, Μπίκας (81΄Νικολάου), Κωνσταντίνου Βασ.

Θύαμις (Παππάς): Κωνσταντάκος, Αθανασόπουλος (69΄ Κυριάκης), Λιόντος (46΄Νικολάου), Ζήγος, Αργυρύπουλος (53΄Γκιούνος), Αθανασίου, Αναστασίου, Κυβράνογλου, Λάμπρου, Γόγολος, Πασχάλης.

Δείτε το βίντεο με τα τρία γκολ και τα καλύτερα στιγμιότυπα!