• Βίντεο Highlights: Θύελλα – Λαμπανίτσα 2-3

879 προβολές
  • Μεγάλη νίκη και μάλιστα με ανατροπή για την ΑΕΛ. Δείτε το βίντεο με τα στιγμιότυπα.

Η Λαμπανίτσα επικράτησε στην Παραμυθιά με 3-2 της Θύελλας Γκρίκας/ Ψάκας αν και βρέθηκε με 2-0 πίσω στο σκορ στο 25΄. Οι Ρεντζέπερης με πέναλτι (το κέρδισε ο ίδιος από τον Σ.Δημητρίου) στο 10′ και Χρ.Γεωργίου με προσπάθεια μέσα από την περιοχή, έδωσαν διπλό προβάδισμα στους τυπικά γηπεδούχους. Ο Τζίμας με κεφαλιά έπειτα από κόρνερ του Σ.Δημητρίου, μέιωσε σε 2-1 για την ΑΕΛ, που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Η αποβολή του Γκάτζια στο 43΄ (απευθείας κόκκινη για εξύβριση αντιπάλου) άλλαξε εντελώς τις ισορροπίες στο β΄μέρος. Ο Χρ.Γεωργίου δεν μετέτρεψε σε γκολ τις ευκαιρίες στις δύο φορές που βρέθηκε σε θέση τετ-α-τετ στο πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης, μέχρι ο Στ.Βασιλείου στο 55΄ να ισοφαρίσει σε 2-2. Ο σκόρερ ευστόχησε σε άδεια αστεία, μετά από συνεχόμενες κερδισμένες κόντρες που πήρε ο Βαγγελής. Οι φιλοξενούμενοι είχαν ακόμα δύο μεγάλες ευκαιρίες με τον Βαγγελή, ενώ το 3-2 άγγιξε και ο Ρεντζέπερης για την Θύελλα. Οι της Λαμπανίτσας πίεσαν τους με παίκτη λιγότερο αντιπάλους τους στο τελευταίο 20λεπτο του παιχνιδιού, φτάνοντας τελικά στο γκολ της νίκης στο 88΄, με τον αμυντικό της ΑΕΛ, Γώγο, να σπρώχνει άθελά του τη μπάλα στην εστία της ομάδας του. Με δέκα τελείωσε το ματς και η ΑΕΛ λόγω αποβολής του Στ.Βασιλείου, κι αυτός για εξύβριση αντιπάλου του.Θύελλα: Σπύρου, Μουσελίμης, Παργανάς (67΄Τριάντης), Γώγος, Τσιάκος, Τσουμέτης (83΄Κώτσης), Γκάτζιας, Κάλλος, Μουσελίμης Χ, Ρεντζέπερης, Γεωργίου
    Λαμπανίτσα: Αθανασίου Β., Αθανασίου Δ., Βασιλείου Στ, Φούκας, Κατσαρός (81΄Δήμου), Βασιλείου Αλ, Δημητρίου Β., Ντάσκας, Τζίμας, Σ.Δημητρίου, Βαγγελής