• Ζορίστηκε αλλά πέρασε η Δόξα

120 προβολές

Στα ημιτελικά του κυπέλλου το Γαρδίκι με ανατροπή.

Με δυο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης οι «σταυραετοί» πήραν την νίκη-πρόκριση απέναντι στην Θύελλα Γκρίκας/Ψάκας με 2-1.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και αποτέλεσμα αυτού ήταν να πάρουν το προβάδισμα, με τέρμα που σημείωσε ο Λάμπρος Κάλλος στο 25′.

Στην αρχή της επανάληψης οι παίκτες του Κώστα Παππά θα μπορούσαν να είχαν καθαρίσει την πρόκριση αλλά ο Ρεντζεπέρης δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στο πλεκτό.
    Η συνέχεια ανήκει στους γηπεδούχους οι οποίοι ανέβασαν στροφές, έπαιξαν στο μισό γήπεδο και έγιναν αρκετά απειλητικοί.
    Η λύση στο σκοράρισμα ήρθε από τον πάγκο. Στο 70΄ο Αλέκος Γκέκας πέρασε στο παιχνίδι τον Νίκο Τολάρο όπου αποδείχτηκε λίρα εκατό καθώς με δυο δικά του γκολ με σουτ μέσα από την περιοχή στο 80′ και 85′ το Γαρδίκι έκανε την ανατροπή και πήρε το εισιτήριο στην επόμενη φάση.

Δόξα Γαρδικίου (Γκέκας): Corodeni, Τσίρης Ν. (70΄Τολάρος), Γκέκας Χ. (46΄Τσάλης (75΄Παππάς)), Τσουγγάρης Ε., Ντούκας Ι., Τσίρης Β., Τσουγγάρης Δ., Γαλανόπουλος, Γκέκας Α., Σιώζης Α., Γκέκας Δ. (46΄Σιώζης Μ.).
    Θύελλα Γκρίκας/Ψάκας (Παππάς): Ζαφείρης, Σουλάϊ Λ. (75΄Μπέλλος), Μουσελίμης Λ., Σουλάϊ Σ., Σιώχος, Κάλλος, Αντωνόπουλος (75΄Βάτσιος), Μουσελίμης Χ., Ρεντζεπέρης, Ντάνης, Τσιάκος  Σ.

Το liganews.gr και οι συνεργάτες του σας παρουσιάζουν τους ποδοσφαιριστές…